KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13095072
nr 1309 5072
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 8/150. Bladets mått: 79x62 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 februari 2020
kl 20:29:56
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage